Спеціалізація Етнографічна


У часи суцільної глобалізації і взаємного розчинення культур, цінностей і народів, для держави, яка тільки-но відстоює свої позиції на світовій політичні арені, як ніколи важливо віднайти, культивувати та вберегти свою свідомість, своє ядро, те, що творить її унікальність та внутрішню ідентичність . Саме тому, становлення і розвиток Етнопластування як напряму є необхідним, для гармонійного розвитку молоді, творення міцних сімей, що базуються на споконвічних цінностях і, як наслідок, формування української держави. Адже усе починається з сім’ї, зі знання своїх традиції, свого роду. З розуміння і прийняття СВОГО, того забутого і загубленого десь між мережами, переформолюваннями та підставними споживацькими цінностями.

Етнопластування – це не «повернення» у кам’яну добу, це не відмова від здобутків цивілізації, це не заперечення сформованих соціальних принципів і сучасної життєвої схеми. Етнопластування – це, перш за все, самоусвідомлення і саморозуміння. Самоусвідомлення Жінки – як хранительки традицій (національних і родинних), родинних надбань, охоронниці сім’ї та роду. Як Берегині. Жінки, що береже і примножує знання, плекає та формує традиції – у сім’ї і, як наслідок, державі. Самоусвідомлення Чоловіка – як відповідального за знання ремесла, як дослідника, як охоронця знань і наставника.

Наша філософія – це філософія наших предків, перевірена віками, закарбована у нашому генетичному коді, незмінна, справжня.

Етнопластування – це повернення принципів збереження сімейних традицій жінкою та чоловіком.  Це збереження основних духовних функцій сім’ї: жінки – берегині. А з міцних і гармонійних сімей – формується міцне і гармонійне суспільство.

В Україні етнографічну спеціалізацію розвивають дівочий курінь УСП ч. 32 "Степові Відьми". 
Інформація востаннє оновлена 19 грудня 2017
На даному етапі розвитку спеціалізація немає розробленого проекту проби.  

Інформація востаннє оновлена 19 грудня 2017
  Заходи референтури етнопластування охоплюють усі пластові улади. 
  Для УПН: 
  - чілаут-семінар "Люлі-люлі" (теоретичне та практичне вивчення колискових)
  Для УПЮ: 
  - апробаційний крайовий табір "Етноколесо"
  - крайовий Вишкіл Української Міфології 
  - «юний етнограф» (етнографічна експедиція)
  -  проект «українська вишиванка» (дослідження родинних вишиванок)
  Для старшого УПЮ/УСП/УПС: 
  - тематичні етно-зустрічі у різних регіонах України
  - етно-кава (зустрічі та бесіди на етно-теми із кваліфікованими етнографами)
  - дослідження генеалогічного дерева    Інформація востаннє оновлена 19 грудня 2017

  Thumb 220px              Етнографічне пластування - один з основних напрямків діяльності куреня УСП ч. 32 "Степові Відьми". 

  Очолює референтуру - ст. пл. вірл. Марія Баглай, СВ 

  Заступник референта з організаційних питань  - ст. пл. вірл. Марта Пецюх, СВ

  Заступник референта із зв'язків з громадськістю - ст. пл. Ольга Лис-Мацьків   Інформація востаннє оновлена 19 грудня 2017